Церковний свято 9 Грудня - Пам'ять великомученика Георгія-Побідоносця
Пам'ять великомученика Георгія-Побідоносця відзначається на Русі 6 травня. У цій даті нашого календаря і розповімо ми житіє цього славного і знаменитого святого. Травневий Георгій або, як його ще називають, Єгорій, Юрій, відзначений у народному календарі як Єгорій (Юрій) весняний, вешний. Восени ж ми відзначаємо ось яку дату, пов'язану з цим святим: в Хрещенні російському князю Ярославу Мудрому дано було ім'я Георгія, на честь Георгія-Побідоносця. На честь свого ангела-хранителя князь збудував у Києві храм і чоловічу обитель. 9 грудня (26 листопада) храм був освячений митрополитом Київським Іларіоном, в пам'ять цієї події і святкується Єгорій осінній. У народі є таке прислів'я: "На Русі два Егорья: один холодний (9 грудня), другий голодний (6 травня)". Дивіться так - ж які церковні свята в грудні і зручний календар, де всі церковні свята за місяцями.
У цей день ходили слухати воду в криницях: якщо тихо, не хвилюється - зима буде тепла; почуються звуки - чекай сильних хуртовин та морозів.
Вовки починають ходити за здобиччю.
Ведмідь засинає в барлозі.
До XVI століття безземельні селяни мали право переходити від одного поміщика до іншого за тиждень до Юр'єва дня і через тиждень після нього. Коли це право скасовано було Борисом Годуновим, виникла приказка: "Ось тобі, бабуся, і Юріїв день!"